Podajniki wibracyjne

Podajniki wibracyjne są urządzeniami stanowiącymi integralną część procesu automatyzacji praktycznie każdej linii montażowej czy też kontrolnej. Dzięki wykorzystaniu bezwładności pozycjonują i orientują elementy na wybrane stanowiska robocze na nieznaczne odległości.

Podajniki wibracyjne przeznaczone są głównie do orientowania i szybkiego podawania detali o różnych krawędziach oraz wielkościach. Przede wszystkim dostosowujemy je do każdego detalu z różnego rodzaju branż – kosmetycznej, farmaceutycznej, motoryzacyjnej, energetycznej, spożywczej i nie tylko. W połączeniu z taśmowymi lub liniowymi podajnikami wibracyjnymi zorientowany detal możemy przetransportować do każdego miejsca.

Zarówno podajniki wibracyjne liniowe, jak i cylindryczne oprócz pozycjonowania i orientowania elementów, mogą również służyć do liczenia albo sprawdzania wagi. Podajniki wibracyjne sortujące w połączeniu z różnymi systemami automatyzacji mogą pakować kilka detali jednocześnie, jak również służą do sprawdzania ich po połączeniu z kamerą wizyjną.

Podajniki sortujące nie mają sobie równych, gdyż ich wytrzymałość, wydajność oraz dokładność orientacji na detal jest niezwykle fascynująca poprzez konstrukcję, nad którymi pracują przeszkoleni ludzie.

W przypadku optymalizacji procesu montażowego – w zależności od potrzeb – można zastosować również połączenie podajników szeregowo. Dzięki zastosowaniu elektromagnesów o różnej częstotliwości drgań podajniki liniowe mogą dobrać odpowiednią prędkość podawania, co w dużej mierze ułatwia cały proces montażowy.
Każde zlecenie realizujemy indywidualnie, bazując na potrzebach i możliwościach naszego klienta. Potrafimy dostosować się do różnych warunków, jak i oczekiwań. Gwarantujemy dodatkowe usługi w postaci mobilnego serwisu ze wsparciem technicznym oraz doradczym.

Liniowe, taśmowe oraz cylindryczne podajniki wibracyjne nie służą tylko do dostarczania detali, ale również do buforowania potrzebnych detali. W połączeniu z odpowiednimi czujnikami są automatycznymi systemami pomocy zarówno ludziom, jak i robotom.

Podajniki wibracyjne dzielimy na:

Close Menu